Deník bakalářky, část druhá: První úspěchy

Thursday 13.9.2012 22:51:58, Jakuje

Dnes je to již téměř tři měsíce od prvních pokusů s PDK od Palmu. Původní idea, že přes léto bude spousta času, nějak selhala a celé 3 měsíce jsem na to ani nesáhl. Tento týden se začíná blížit škola, nemám co dělat a tak jsem si řekl, že opět zjistím, kde jsem skončil.

Dnes mám za sebou už třetí den učení se základu C++, restrukturalizace kódu, kompilace Lua knihovny pro cílovou architekturu, opakování příkazů pro Makefile, studování C API knihovny Lua, základní konstrukce tohoto jazyka a v neposlední řadě základy GDB a práce v Linuxovém a Windowsovém terminálu.

Prvním úspěchem bylo zprovoznění GNU Make – s Nmake se opravdu nebavím. Ale stažení jednoho souboru a nastavení systémové proměnné Path, není zase tak složitý problém.

Dále bylo potřeba zkompilovat knihovnu Lua pro ARM platformu. To naštěstí spočívalo pouze ve změně překladače, archiváře, knihovníka a přidání několika parametrů k překladu.

Dnešní večer mám konečně výsledky svého snažení před sebou – nejjednodušší Wherigo vygenerované Builderem rozbalím a spustím i s výstupem na terminál. Kdo není programátor, asi nepochopí, jak dokáží potěšit čtyři řádky:

Ahoj Světe

Poslední dny jsem trávil právě nad propojení skriptu v Lua a samotné aplikace, tedy s objekty, které wherigo cartridge využívají. Dnes jsem pouze vytvořil v Lua pár objektů, aby mi prošel samostatný proces spuštění cartridge, ale pro kompletní funkčnost budu muset vytvořit knihovnu úzce spolupracující s C++.

Diskuse:

:
:
:

 
    

Podbarvená pole označená hvězdičkou jsou povinná!