Zelený čtvrtek

Friday 6.4.2012 00:20:35, Jakuje

Kategorie: Ostatní

O tomto svátku jsem chtěl napsat něco pěkného už minulý rok, ale nějak jsem na to neměl odvahu. Tak zkusíme, co to udělá dnes. Natočil jsem si půllitr čisté vody a uvidím, co z toho uvařím.
Křesťané, od kterých také pochází tento svátek, kvůli kterému také děti nejdou do školy, slaví tento svátek jako připomínku Ježíšovy poslední večeře a připomínají Jidášovu zradu. Dvě významné křesťanské události, na které se velmi jednoduše v dnešních dnech zapomíná. A právě v historii lze nalézt poučení pro dnešní dny. Dnešní dobou není čas na připomínání historie a je to nejspíš jen další den, kdy se dá jít na pivo. A ne jen tak ledajaké! Zelené! Starobrno již před sedmi lety začalo vyrábět na tento den zelené pivo a za tu dobu se pro mnohé stalo neodmyslitelnou součástí Velikonočních svátků. A byl to skvělý marketingový tah. Na co jiného nalákat českého občana, než na pivo? Pivo pije skoro každý. A když ne denně, tak takovouto událost, zelené pivo, to si nemůže nechat ujít. A jenom jedno? Že se jde na jedno, to už nikdy nikdo nikomu nevěří ...
Co pro Vás znamená Zelený čtvrtek? Proč děti nejdou do školy? Kdybych včera vyšel na ulici, nebo se zastavil v nějakém podniku a zeptal se lidí, co pro ně znamená Zelený čtvrtek, asi vím, co bych mohl čekat. Dnešní volnost téměř všeho vede snad více k nezájmu o nic. Lidem už nejsou názory vnucovány, ale pouze nabízeny. Každý může brát co uzná za vhodné, ale také přebírá více zodpovědnost za sebe sama se všemi následky.

Diskuse:

:
:
:

 
    

Podbarvená pole označená hvězdičkou jsou povinná!