Deník bakalářky, část první

Sunday 17.6.2012 00:16:04, Jakuje

Vypnul jsem linux, nabootoval jsem do starých, nepoužívaných a rozbitých Windows 7, uklidil systém a provedl reinstalaci Windows 7 s akademickou licencí, nainstaloval HP webOS SDK, PDK a pustil se do příkladů a článků o vývoji pro webOS ze strany PDK.

Původní nápad s interpretací Lua kódu v Javascriptu mě přešel, zjistil jsem, že dostanu již hotový bytekód a nebude to taková sranda, jak jsem si původně myslel. Naštěstí tedy existuje něco jako hybridní aplikace, což umožňuje napsat jádro v C/C++ a s ním komunikovat z javascriptového uživatelského rozhraní, které vzhledově zapadá do webOS. Pokud ještě jako Uživatelské rozhraní použiji Enyo framework, bude možné hrát Wherigo i na Touchpadu, ale odsud by se zase muselo připojovat přes BT k nějaké externí GPSce, ale spousta aplikací to tak nějak řeší. Těchto pár poznatků mi dorazilo jako odpověď na můj ne příliš konkrétní mail autorovi openWIG, který vlastně dělal průkopníka u Wheriga mimo Groundspeak a z jehož kódu budu nějak částečně vycházet.

Dnešním výsledkem je nastudování struktury cartrigí a Lua bytekódu (velmi zběžný poznatek, že to není totéž), seznámení se s příkazovou řádkou na Windows (asi se s ni fakt nikdy moc nesblížím), poznání windowsového Nmake a seznámení se se základními principy PDK a večer mezi hromadami nadávek spuštění jednoho sample kódu přes Nmake až do telefonu. Ano. Je to ten trapný tvar naprosto netečně rotující na obrazovce.

Diskuse:

:
:
:

 
    

Podbarvená pole označená hvězdičkou jsou povinná!