Sunday 27.2.2011 00:22:53, Jakuje

Kategorie: Palm Pre | FIT VUT Brno

Když jsem řešil jak se připojit ve škole na Wi-Fi, nejdříve jsem zkoušel síť VUTBRNO. Přihlašování bylo v pořádku jak na notebooku, tak na telefonu, ale bylo velmi otravné neustále zadávat jméno a heslo (dokonce jsem se ho v tu dobu naučil nazpaměť). Proto jsem začal hledat návody, jak Windows 7 připojit na eduroam a později jak připojit můj Palm Pre. Pro Windows je mnoho návodů, například zde: http://blog.halicek.cz/2009/01/pripojen-k-sti-eduroam-pro-studenty-fit-vut-v-brne/

O připojení svého telefonu jsem se nejdříve pokoušel přes nějaké návody pro linux, ale to nikam nevedlo. Proto jsem vytvořil jednoduchý návod. Snad se někomu bude hodit. Nastavení je jednoduché:

Nejdříve je potřeba vygenerovat si ve WISu heslo k radius serveru (připojení k eduroam), analogicky jako pro každý jiný systém. Přihlašte se na https://wis.fit.vutbr.cz/FIT/st/, zvolte záložku Hesla a zde volbu Nastavení účtu pro Radius server FIT. Vygenerované heslo si někam zapište, nebo zapamatujte.

Dále je potřeba stáhnout certifikát ze stránky http://ca.vutbr.cz/ ve formátu CRT. Buď do počítače a potom přenést do telefonu přes USB Drive, nebo stáhnout přímo do telefonu přes prohlížeč. Telefon certifikát neumí otevřít a nainstalovat přímo z prohlížeče a proto je potřeba jej nainstalovat přes aplikaci Device Info. Zde z horní nabídky vyberete možnost Certificate Manager. Zde vyberete možnost přidat a jednoduše vyberete soubor, který jsme stáhli. Dále stačí potvrdit, že důvěřujeme certifikátu a instalace certifikátu je hotova.

Nyní konečně můžeme přes aplikaci Wi-Fi zahájit nastavení sítě. Mezi dostupnými sítěmi najdeme síť eduroam a dáme připojit. Vybereme zabezpečení Enterprise a potvrdíme. Nyní musíme zadat naše jméno (ve formátu xjmenoNN - mělo by fungovat i ve formátu xjmenoNN@fit.vutbr.cz) a heslo, které jsme si vygenerovali v prvním kroku (nefunguje VUT heslo, VUT pin, ani heslo do WISu FIT).

Tento návod funguje a je odzkoušen v síti FIT VUT. Síť eduroam má ale myšlenku, že by s jedním nastavením měla fungovat také na dalších univerzitách v ČR, ale z nějakého důvodu zrovna FIT není uvedeno na stránce www.eduroam.cz a připojení na jiných místech v Brně, kde se vyskytuje tato síť, se mi zatím nepovedlo.

Diskuse:

:
:
:

 
    

Podbarvená pole označená hvězdičkou jsou povinná!

Skrýt
An error occurred:
Message: MySQL query Error: Out of range value for column 'views' at row 1
Query: UPDATE `j_rs` SET `views` = `views` + 1 WHERE `id`='1'
Error code: 252
Error type: Fatal Error in aplication
File: /home/jakuje/www/com_dta3_jakuje/module/Mysql.php
Line: 602