Aplikace pro webOS

Sunday 4.12.2011 00:43:37, Jakuje

Kategorie: Javascript | webOS | HP Pre 3

Asi před dvěma lety jsem se rozhodl, že systému webOS také přispěji nějakou tou aplikací, že by to nemuselo být zase tak obtížné (vždyť je to postavené na HTML, CSS a Javascriptu). Původní nadšení z jednoduchosti mě opustilo brzy, ale přinutilo mě pochopit některé základy Javascriptu, které se mi od té doby docela hodily.

Přes problémy se mi asi před rokem a půl podařilo aplikaci webTea (předělávka starého Palm Tea) dotáhnout do funkčního stavu a zveřejnit v oficiálním katalogu. Dle vlastních zkušeností z používání, ale také z recenzí v katalogu vzešly některé změny a vylepšení (německý překlad, animace obrázku na pozadí, zvolení zvuku upozornění), ale pak nějak došel čas a aplikace zůstala ležet.

Když jsem si ji stáhl z katalogu asi měsíc zpět do nového HP Pre 3, narazil jsem na nějaké nedostatky v kompatibilitě s novým systémem, že z nějakého důvodu chybí v anglickém překladu výběr melodie a výchozí nastavení obsahuje také nějaké chyby. Dnes se konečně našla chvilka času a tak jsem se všem problémům podíval na zoubek. Musel jsem znovu pochopit celý systém fungování Mojo frameworku (HP již preferuje novější Enyo, který se zdá přímočařejší) a provést důkladnou inspekci kódu. Opravil jsem obrázky na pozadí, opravil jsem inicializace výchozích hodnot nastavení, přidal jsem správné zobrazení výběru melodie a odeslal na schválení do HP.

Diskuse:

:
:
:

 
    

Podbarvená pole označená hvězdičkou jsou povinná!